УКР   ENG
test

Лабораторія законодавчих ініціатив

Українська школа полiтичних студiй

Медiа бiблiотека

Мiжнародний фонд Вiдродження


Експерти

Експерти з різних сфер

Віктор АГЄЄВ

Адвокат, керуючий партнер адвокатської компанії "Агєєв, Федур і партнери", Директор ПП "Агєєв Ріелті", Голова Української третейської спілки, випускник УШПС

3 1993 року працює юрисконсультом в різних компаніях. Віце-президент, арбітр Лондонської Палати Міжнародного Арбітражу.  Є членом Одеської обласної колегії адвокатів, Союзу Адвокатів України, Міжнародного кримінального суду.  Сфера професійних інтересів охоплює, зокрема, міжнародне право, міжнародне приватне право, права людини, правове забезпечення зовнішньоекономічної діяльності, питання інтерпретації та застосування Європейської конвенції з прав людини тощо.

Наталія АМЕЛЬЧЕНКО

Кандидат філософських наук, доцент Національного університету "Києво-Могилянська академія"

Закінчила філософський факультет Санкт-Петербурзького державного університету (1978 р.).
Автор багатьох наукових статей. Сфера наукових інтересів – сучасні  політичні теорії та ідеології. Викладає у Національному університеті “Києво-Могилянської Академія”. Розробила та читає курси «Сучасні західні політичні теорії» та “Міф у сучасному політичному дискурсі”.

Ірина БЕКЕШКІНА

Директор фонду ”Демократичні ініціативи”, кандидат філософських наук

Здобула спеціальність філософа в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка. Закінчила аспірантуру Інституту філософії АН УРСР. Працювала науковим редактором журналу ”Філософська думка”, науковим співробітником Інституту філософії АН УРСР та Інституту соціології Академії наук України. Авторка понад сотні наукових робіт.

Євген БИСТРИЦЬКИЙ

Виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" (з 1998р.), доктор філософських наук

Навчався в Київському університеті ім. Т. Шевченка, філософський факультет. Працював в Інституті філософії АН СРСР та України. Також викладав у Київському університеті ім. Т.Г.Шевченка та Національному університеті "Києво-Могилянська академія". Оркім цього, був редактором журналу "Політична думка", а також президентом Українського філософського фонду. Є автором понад 80 наукових праць.

Ігор БУРАКОВСЬКИЙ

Голова Правління та Директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій

Закінчив  Київський університет ім. Т. Шевченка (факультет міжнародних відносин і міжнародного права). Доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії Національного Університету «Києво-Могилянська Академія». Бураковський І. В. є автором (співавтором) понад 50 наукових праць міжнародної економіки та торговельної політики, проблем економічних реформ в перехідних економіках, інтеграційних процесів. Працював старшим економістом Інституту «Схід-Захід». Брав участь в міжнародних науково-дослідних проектах.
Олександр ВІННІКОВ

Голова правління Мережі розвитку європейського права

З 1998 року працював радником і консультантом з юридичних питань у міжнародних організаціях і проектах USAID ( Каунтерпарт, БІЗПРО, Інститут стабільного розвитку). Автор шести книжок з питань законодавства, адміністративного судочинства та соціального партнерства.

Олександр ВЛАСЕНКО

Керівник  проектів напряму освіти Благодійного фонду "Розвиток України"

Закінчив Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.
З 1995 по 2007 працював на телеканалі СТБ на різних посадах (журналіст інформаційного відділу, голова спортивної редакції, ведучий ранкової розважальної програми, ведучи інформаційної програми "Вікна. Ранок", редактор тижневої аналітичної програми "Вікна у світ"). З 2004 по 2007 працював за сумісництвом у діловому журналі "Власть Денег" редактором міжнародної і регіональної інформації. З 2007 по 2010 - редактор розділу "Компанії та ринки" журналу "Власть Денег". З 2010 - керівник проектів у напрямку "Освіта" Благодійного фонду Ріната Ахметова "Розвиток України".

Володимир В’ЯТРОВИЧ

Голова вченої Ради Центру досліджень визвольного руху, кандидат історичних наук

Закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка. Має ступінь кандидата історичних наук,  є науковим співробітником Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича Національної академії наук України.В 2008–2010 роках на посаді директора Архіву Служби безпеки України провів масове розсекречення архівів КГБ та організував відкритий доступ до них; в 2010-2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Веде авторську колонку "Історія з грифом "Секретно" на tsn.ua.    
Автор книг «Сотенний «Бурлака» (2000), «Рейди УПА теренами Чехословаччини» (2001), «Армія безсмертних. Повстанські світлини» (2002), «Ставлення ОУН до євреїв. Формування позиції на тлі катастрофи» (2006), кількох десятків статей.

Олег ГАБРІЕЛЯН

Ректор Кримського університету культури, мистецтв і туризму, Голова Кримської вірменської громади, керівник фонду "Луйс", доктор філософських наук

Політолог, депутат Сімферопольської міської ради, Голова постійної комісії з питань культури, туризму і гармонізації міжнаціональних відносин , заслужений діяч культури України, є співголовою Асоціації політологів Криму, доктором філософських наук, автором численних статей, альманахів та монографій, серед яких "Політичні процеси в Криму. Останнє десятиріччя XX століття", "Кримські репатріанти: повернення, облаштування і адаптація "та інші.

Юрій ГАНУЩАК

Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету 

Закінчив Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка (за спеціальністю «інженер-оптик-дослідник»), Інститут державного управління та самоуправління (за спеціальністю «економіка») та Міжнародний інститут публічного управління (Париж). Працював консультантом програм американської допомоги Україні AMP (USAID). 2004-2006 роки - менеджер з питань закупівель проекту «Контроль за СНІДОМ та туберкульозом». З 2006 року - експерт з питань бюджету в Асоціації малих міст України. Працював на посаді директора департаменту місцевого самоуправління та адміністративно-територіального устрою Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. У 2011 році став депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко».
Олександр ГАНУЩИН 

Депутат Львівської обласної ради, ексзаступник голови Львівської обласної державної адміністрації

Освіту здобув в Львівському державному університеті ім. І. Франка (1999р.); ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, магістр державного управління.Екс-керівник апарату з питань кадрової політики та державної служби.

Сергій ГАЙДАЙ

Директор зі стратегічного планування соціально-інжинірингового агентства "Гайдай.Ком"

Відомий в Україні політтехнолог, який працював з «першими» особами політики. 
В 2002 році займався організацією штабу «Нашої України», а в 2004 – активно працював у штабі В.Ющенка.
Керував виборчими кампаніями Ірини Хакамади в Санкт-Петербурзі (2003), виборами П.Порошенка, М.Катеринчука та інших кандидатів від «Нашої України» (2002), а також – А.Кінаха в 2004.

Олександра ДВОРЕЦЬКА

Голова правління Кримського правозахисного центру "Дія", координатор Мережі правових приймалень

Експерт з форум-театру Веукраїнської освітньої програми «Розуміємоправа людини». Основні напрямки діяльності - розиток неформальноїосвіти в Україні, організація громадських кампаній на захист прав людини та соціальних інтересів, міжнародна солідарність. Учасник Міжнародної спостережчої місії за дотриманням прав людини в РеспубліціБілорусь. Активістка Незалежної студенської профспілки «Пряма дія».Захоплюється соціальним та класичним кіно, сучасним мистецтвом тапольською репортажною журналістикою.
Наталія ДНІПРЕНКО

Директор недержавної організації "Нові медіа"

Закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (1985) за спеціальністю актор драми і кіно, у 1992 – цей же інститут за спеціальністю режисура телебачення, у 1998 році – Національну академію державного управління при Президентові України, отримала кваліфікацію магістр державного управління. У 2008 здобула ступінь кандидата наук з державного управління. Працювала заступником директора Департаменту комунікацій влади та громадськості Секретаріату Кабінету Міністрів України, завідуючою Відділом сприяння розвитку громадянського суспільства цього Департаменту. З 7 травня 2008 — начальник Управління у зв’язках з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Ольга ДУХНІЧ

Викладач кафедри політичних наук та загальної психології, заступник декану філософського факультету Таврійського національного університету, тренер та методист тренінгових програм НУО "Інтеграція та розвиток", випускниця Української школи політичних студій
Георгій ДУХОВИЧНИЙ 

Архітектор, член Президентської ради НСАУ, член містобудівної ради Києва

Закінчив Національну академію мистецтв України; член Спілки архітекторів СРСР; керівник колективного підприємства творчої архітектурної «Майстерні Г. Духовічного» Національної Спілки архітекторів України, віце-президент Київської організації Національного союзу архітекторів України; член правління Національної спілки архітекторів України; дійсний член «ICOMOS» (UNESCO), член київського Архітектурно-містобудівної ради, один із засновників громадського руху «Культура проти вандалізму - «Україна - зона культурного лиха» (2007р); Лауреат національних і міжнародних архітектурних конкурсів.Займався проектуванням об’єктів нового будівництва, комплексної реконструкції та реставрації, житлових і громадських будівель і комплексів, переважно в історичному центрі Києва.
Володимир ЄРМОЛЕНКО

Директор європейських проектів МГО "Інтерньюз-Україна"

У 2002 році закінчив Національний університет «Києво-Могилян-ська академія» (НаКМА), у 2003 р. - Центральноєвропейськийуніверситет (Будапешт). У 2008 р. у Києві захистив кандидатську дисертацію з філософії, у 2011 р. - докторську дисертаціюз політичних студій у Школі вищих досліджень з суспільних наук(EHESS, Париж). Викладає в НаКМА. Публіцист, перекладач. Сфера професійної роботи: філософія, політичні студії, міжнародні відносини, література.
Тарас КАЧКА

Екс-перший заступник директора Державного департаменту зпитань адаптації законодавства Міністерства юстиції України

Освіту отримав у Київському національному університеті ім.Т. Г. Шевченка та Польській національній Школі державного управління. Працював провідним спеціалістом у центрі Європейського та порівняльного права Міністерства юстиції України. Потім продовжив свою кар’єру, працюючи у державному департаменті із наближення законодавства. У 2011-2012 роках був заступником департаменту із міжнародних економічних відносин Міністерства сільського господарства та продовольства України.

Сергій КВІТ

Президент Національного унiверситету "Києво-Могилянська академія"

Закінчив Інститут журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, Доктор філософії (PhD, Український Вільний Університет, Німеччина),  Доктор філологічних наук (Україна), Пройшов навчання у Києво-Могилянській Бізнес Школі за модулями «Стратегія в умовах турбулентності», «Майстерність управління людськими ресурсами» та «Вирішення проблем в командах за методологією Адізеса». Нагороджений медаллю Святого Петра Могили, грамотою мера Києва за наукову та педагогічну діяльність, премією Фундації Українського Вільного Університету.

Роман КОБЕЦЬ

Співробітник Інституту філософії НАН України, викладач кафедри філософії Національного університету "Києво-Могилянська академія", кандидат філософських наук

Закінчив філософський факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, навчався в аспірантурі Інституту філософії Національної академії наук України та захистив кандидатську дисертацію. Працював позаштатним автором «УНІАН-Тиждень» та помічником Голови та керівником аналітичної служби Соціал-демократичної партії України (об’єднаної); помічником-консультантом народного депутата України. Є аналітичним директором ГО «Ідеальна країна» та членом Правління Міжнародного Альянсу з ВІЛ / СНІД в Україні, був тренером Школи вищого корпусу державної служби в Україні. З жовтня 2009 р. – березень 2010 р. - Радник Міністра освіти і науки України.

Денис КОВРИЖЕНКО

Директор правових програм Лабораторії законодавчих ініціатив

Магістр права Національного університету «Києво-Могилянська академія». Автор і співавтор близько 60 публікацій з правових проблем у сфері парламентаризму, регулювання виборів, референдумів, функціонування партій, діяльності ЗМІ та ринку телекомунікаційних послуг, запобігання і протидії корупції тощо. Є розробником/співавтором законопроектів з питань виборів, телекомунікацій, регулювання лобістської діяльності, державного фінансування політичних партій, окремі з яких було прийнято парламентом та підписано Президентом (Закон „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку із запровадженням державного фінансування політичних партій”). Має досвід розробки та проведення тренінгів для представників органів влади і громадськості.
Павло КОЗИРЄВ

Голова Асоціації малих міст України, віце-президент Асоціації міст України

Закінчив Київський політехнічний інститут (інженер-теплоенергетик), Національну академію державного управління при резидентові України, Аспірантуру НАДУ при Президентові України, (кафедра «Управління містом»). Нагороджений орденом «За заслуги» 3-го ступеня. Віце-президент АМУ, голова секції малих міст АМУ.Пройшов стажування за програмами вивчення досвіду розвитку місцевого самоврядування в Словаччині, Австрії, США.

Микола КОЗЮБРА

Завідувач кафедри державно-правових наук Національного університету "Києво-могилянська академія", суддя Конституційного Суду України у відставці, доктор юридичних наук, професор

Закінчив юридичний факультет Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка. Після його закінчення працював в органах МВС України на посадах оперуповноваженого дізнання, слідчого, старшого слідчого на Вінниччині та у м. Києві. Дійсний член Української Академії політичних наук, член-кореспондент Академії правових наук України. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.Автор низки наукових праць з питань теорії держави і права та конституційного права. Брав участь у розробці проектів Декларації про державний суверенітет України, Конституції України, інших законопроектів.

Ігор КОЛІУШКО

Голова Правління Центру політико-правових реформ

Понад 20 років займається громадсько-політичною діяльністю. Був радником з політичних питань Віце-прем'єр-міністра України Віктора Пинзеника у Кабінеті Міністрів, експертом Фонду підтримки реформ. Є автором та співавтором близько 40 законопроектів, розглянутих Верховною Радою України, а також більше 30 наукових публікацій.

Дмитро КОТЛЯР

Експерт з питань боротьби з корупцією Організації економічного співробітництва та розвитку про фінансову допомогу влади

Закінчив Національний університет "Києво-Могилянська академія"; магістр права. Працював у Міжнародному фонді "Відродження", Лабораторії законодавчих ініціатив у Києві, моніторинговому комітеті Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), секретаріаті правового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи. 2005 року був призначений заступником міністра юстиції.

Василь КУЙБІДА

Депутат Львівськоїобласної ради, професор університету «Україна», екс-міністр регіонального розвитку та будівництва України

Магістр державного управління (випускник ІДУС при Кабінеті міністрів України 1994 року). Экс-міністр регіонального розвитку та будівництва України, заступник голови Народного Руху України; голова консультативної ради Асоціації міст України; член правління Фонду сприяння місцевому самоврядуванню при Президентові України; віце-президент Спілки лідерів місцевих і регіональних влад України. Кандидат фізико-математичних наук, кандидат юридичних наук, магістр державного управління, доктор наук з державного управління, професор, заслужений юрист України, почесний доктор Львівського Національного університету імені Івана Франка, почесний член Конгресу місцевих і регіональних влад Європи, доктор філософії Українського вільного університету (Мюнхен, ФРН), професор кафедри міжнародноекономічних відносин Аерокосмічної академії України. Професор соціально-економічної Вищої школи (Варшава), дійсний член Академії будівництва України та Муніципальної академії, віце-президент Спілки лідерів місцевих і регіональних влад України, голова Консультативної ради Асоціації міст України, Президент Всеукраїнської асоціації магістрів державного управління.

Ігор КУРУС

Керівник Національного проекту "Відкритий світ", член Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК)

Працював першим заступником голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Наразі є головою наглядової ради мережі спа-готелів «Респект», що в Карпатах у селищі Східниця.

Володимир КУШНІРЕНКО

Докторант кафедри політології Національного університету "Києво-Могилянська академія", Директор Центру комплексних досліджень

Освіту  здобув в Національному університеті «Києво- Могилянська академія», факультет політології. Займається дослідженням ціностей та традицій ісламу, етнополітології, а також цивілізаційних та соціокультурних підходів в сучасному гуманітарному знанні.

Ніко ЛАНГЕ

Керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні

Вивчав політологію, теорію комунікації та інформатику. Працював у штабах НАТО у ФРН, Данії та Польщі. Брав участь в операціях в Боснії і Герцеговині, Косово. Крім того, працював політичним радником і референтом в Бундестазі.  Позаштатний викладач міжнародної політики в Університеті Грейфсвальда та факультету міжнародних відносин Державного Санкт-Петербурзького університету. Представляв фонд Роберта Боша у Санкт-Петербурзі і північно-західному регіоні Росії.

Максим ЛАЦИБА

Керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень

Закінчив Київський Національний Економічний Університет ім. Вадима Гетьмана, факультет ФІСІТ (факультет інформаційних систем і технологій), спеціальність - економічна кібернетика.

Катерина ЛЕВЧЕНКО

Директор Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла-Страда Україна"

Освіту здобула в Харківському державному університеті, економічний факультет, спеціальність „економіст-соціолог, викладач політичної економії”. Доктор юридичних наук. Автор більше ніж 150 наукових праць в галузі прав людини, філософії права, гендерної політики, захисту прав дітей, проблем державного управління та правоохоронної діяльності.  Працювала як радник Міністра внутрішніх справ України з прав людини та гендерних питань. Має відомчі відзнаки МВС України „Закон і честь”, „За відзнаку у службі” І та ІІ ступенів, „Безпека народу”. Нагороджена почесними грамотами Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

Ярослав ЛІПШИЦ

Президент фундації "Сучасна Польща" (Nowoczesna Polska)

За підтримки фундації функціонує сайт Wolne Lektury. Також фундаціяреалізує проект «Цифрове майбутнє», метою якого є збір освітніх ма-теріалів з питань медіа та медіа грамотності. «Сучасна Польща» такожактивно підтримує Відкриті Освітні Ресурси.Крім того, Ярослав пише вірші, світ побачили вже три його збірки. По-стійно проживає у Варшаві, Польща.

Мирослав  МАРИНОВИЧ

Віце-ректор з питань місії та призначення Українського Католицького Університету (УКУ), Президент Інституту релігії та суспільства, що працює на базі УКУ

Займається дослідженням питань релігійної свободи, соціальної доктрини та різноманітних релігійних процесів у сучасній Україні. Лауреат орденів: “За мужність” І ступеня. За внесок в українсько-польське порозуміння його було удостоєно Кавалерським хрестом Ордену заслуги Польської Республіки. У 2008 році Президент Ющенко нагородив Мирослава Мариновича Орденом Свободи, а в 2009-му році йому було присуджено премію Василя Стуса.

Олег МАРТИНЕНКО

Голова правління Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, доктор юридичних наук, секретар Консультативної ради при Уповноваженому ВР з прав людини

Має 20-річний досвід роботи в ОВС України на посадах професорсько-викладацького складу, радника міністра МВС України з прав людинита гендерних питань, начальника Управління моніторингу дотриманняправ людини в діяльності органів внутрішніх справ. Учасник миротворчих місій ООН в Боснії-Герцеговині та Косово.Сертифікований тренер ПРООН з питань запобігання насильства всім’ї, автор Концепції громадського моніторингу дотримання прав лю-дини в діяльності правоохоронних органів. Захистив дисертацію „Зло-чини серед працівників ОВС України: їх детермінація та попередження”(Національна юридична академія ім. Я.Мудрого). Автор 127 науковихпублікацій, з них 45 монографій та посібників, 82 статей та тез.

Олександр МАРТИНЕНКО

Генеральний директор Інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна"

Закінчив економічний факультет Харківського державного університету (спеціальність – планування промисловості). Працював на посадах заступника голови Адміністрації Президента України, Пресс-секретаря Президента України (1998 рік), був консультантом в Адміністрації Президента, Секретарем ради з питань інформаційної політики при Президенті України, а також членом Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Олена МАСЛЮКІВСЬКА

Старший викладач НаУКМА, кандидат економічних наук, керівник напряму освіти танавчання "Програми розвитку публічно-приватного партнерства"

Випускниця НаУКМА за  фахом «Екологія», здобула також ступінь бакалавра міжнародних відносин (міжнародний бізнес) в Київському інституті міжнародних відносин Національного університету ім. Шевченка. Закінчила магістерську програму у Єйльському університету за фахом екологічного управління, а також магістерську програму з екологічної науки та політики у НаУКМА. 
З 2001 працює в НаУКМА. Досліджує тему еколого-трудової податкової реформи в Україні. Серед інших професійних зацікавлень, зокрема, екологічна політика, екологія для бізнесменів, партнерство приватного, державного і громадського секторів для вирішення проблем урбанізованих поселень.

Андрій МЕЛЕШЕВИЧ

Декан факультету правничих наук Національного університету "Києво-Могилянська академія", доктор філософії в галузі політології Сіракузького Університету (США)

Закінчив аспірантуру, працював викладачем політичних наук Сіракузького університету (США) та на кафедрі кримінального права та кримінології Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Завідувач кафедри міжнародних студій Університету Алегені (США). Працював в органах прокуратури м. Києва. Автор понад 20 наукових праць з питань конституційного права, державного будівництва, становлення систем політичних партій, політичних наслідків виборчих законів.

Михайло МІНАКОВ

Президент Фонду якісної політики, доктор філософських наук, викладач Національного університету "Києво-Могилянська академія"

Основна сфера інтересів - філософія політики, політична епістемологія та історія модернізації Східної Європи. Експерт у сфері аналізу політик (адміністративне управління, культурна політика, соціально-гуманітарний напрям, макрополітичний аналіз, стратегічна комунікація в соціально-політичній сфері, розробка політичних програм). Є автором трьох книг, близько 60 статей з філософії, а також серії культурних і політичних досліджень. Був запрошеним дослідником і проводив лекції в Гарвардському Університеті (Бостон, США), Російському Державному гуманітарному університеті (Москва, Росія), Інституті Відкритого суспільства (Будапешт, Угорщина), а також Європейському гуманітарному університеті (Вільнюс, Литва). Крім того,  займався реалізацією проектів Фонду Дж. Сороса, Фонду Євразія та Програм ООН в Україні.

Віталій МОРОЗ

Публіцист, керівник програм нових медіа МГО "Інтерньюз-Україна"

За освітою – політолог, отримав ступіть бакалавра і магістра політології в Національному університеті «Києво-Могилянська Академія». Запустив низку проектів із застосування новітніх технологій  – «ElectUa», Twitter-трансляцію виборчого процесу 2010 року, Літню школу «MediaNext», цикл навчання «Umedia», для журналістів і громадських активістів. Реалізував виборчі проекти із контролю за діями уряду.  Був одним із засновників Громадянської ініціативи «Солідарність» на підтримку білоруського демократичного руху. Наразі працює дописувачем до «Української правди», «Газети по-київськи».

Володимир НОВАЦЬКИЙ

Міський голова м. Южний

Олександр ОЛЬШАНСЬКИЙ

Президент холдингу Internet Invest Group

З 2003 року і до цього часу – керівник інвестиційного холдингу InternetInvest Group, до якого входять: Реєстратор доменних імен Imena.UA(imena.ua, з 2003 р.), хостінг-провайдер MiroHost (mirohost.net, з 2003р.), одна з найбільших банерообмінних мереж України УБС (banner.kiev.ua, з 2006 р.), проект національної поштової системи Mail.UA (mail.ua, з2007 р.), провайдер GigaHost.ua (gigahost.ua, 2009). З 2009 р. - співор-ганізатор й ідеолог найбільшої IT-конференції України — iForum. З 2010р. — президент СП «Ашманов и парнеры-Украина» - одного з найбіль-ших цифрових рекламних агентств. З 2011 р — один із творців Zakaz.ua — онлайновий сервіс для купівлі продуктів харчування.
Андрій ПАВЛИШИН

Перекладач, історик, журналіст, громадський діяч, член правління незалежного культурологічного часопису "Ї"

Закінчив історичний факультет Львівського державного університету ім. Ів. Франка (1986); спеціалізація: нова і новітня історія; фах за дипломом: історик, учитель історії та суспільствознавства.1999-2002 роки - редактор незалежного культурологічного журналу "Ї" (Львів), активний учасник проектів ГО під такою ж назвою.2005-2006 роки – головний редактор "Львівської Газети"2003-2009 роки - ведучий щотижневої аналітичної програми на Львівському телебаченні (від 2004 на ТБ "Львів") "Політична шахівниця".2004 року відзначений почесним званням "Галицький лицар" за журналістську діяльність у 2003 році;2005-2006 роки - координатор з українського боку в організації та проведенні щомісячних журналістських тренінгів для журналістів з України в Польщі "Міжнародна медіа-програма Партнерство задля Демократії" за участі Радіо Жешув і Консульства США у Кракові.

Володимир ПАНІОТТО

Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, доктор філософських наук

Закінчив механічно-математичний факультет Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, здобув ступінь доктора філософських наук в Інституті філософії Академії наук, є професором Національного університету «Києво-Могилянська академія». З 1996 р. - член Європейського товариства вивчання громадської думки і маркетингових досліджень(ESOMAR), член Всесвітньої асоціації досліджень громадської думки (WAPOR).  Обіймає посаду президента компанії Inmind. 
Є автором багатьох наукових публікацій. Займається вивченням методології соціологічних процесів,  математичного моделювання соціальних процесів, бідності, динаміки міжетнічних стосунків в Україні, престижу професій та аналізом соціометричнх даних.

Олег ПЕТРЕНКО

Директор зі стратегічного розвитку клініки "ОБЕРІГ", магістр менеджменту організацій охорони здоров’я

З 2005 по 2007рік працював виконавчим директором Школи охорониздоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія»,був позаштатним радником Міністра охорони здоров’я зі стратегічногорозвитку. Розробник процедури відкритого конкурсу на заміщення по-сад Головних позаштатних спеціалістів МОЗ України; член робочих групМіністерства охорони здоров’я, Міністерства праці і соціальної політики.

Ніколай ПЕТРОВ

Провідний науковий співробітник Інституту географії РАН, член наукової ради Московського Центру Карнегі, політ технолог, професор (Коледж Макалестер, Міннесота, США)

З 1989 року є керівником Центру політико-географічніх досліджень. Працював експертом Конституційної комісії при Госдумі Росії (1990- 91рр.), керівником сектора аналізу і прогнозування Госдуми Росії (1991-92 рр.).
1994 - Експерт Міжнародного фонду виборчих систем, IFES.
1994 -1995  - провідний аналітик Аналітичного центру адміністрації президента Росії (напрям «Регіоналістика»).


Валентина ПОЛТАВЕЦЬ

Виконавчий директор Асоціації малих міст України, кандидат наук з державного управління

Закінчила Полтавський державний педагогічний інститут, історичний факультет, Інститут державного управління та самоврядування при Кабінеті Міністрів України. Працювала психологом адміністрації Комсомольської міської ради, радником міського голови з питань муніципального менеджменту, керуючою справами міськвиконкому, заступником міського голови з управління якістю в м.Комсомольськ та в 2007-2011 рр. заступником міського голови з виконавчої діяльності, м.Українка. Займалася розробкою Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності м.Українка та системи управління якістю послуг виконавчого комітету міської ради на основі вимог МС ISO 9001:2008.

Мирослав ПОПОВИЧ

Директор Iнституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, академік Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України (2000), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2001)

Закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Автор понад 100 наукових праць, присвячених проблемам логіки, методології та філософії науки, філософії й історії культури. Також п. Мирослав є головним редактором наукового журналу "Філософська думка", членом редколегій часописів "Вища школа",  "Людина і Політика",  "Наукові записки Національного університету «Києво-Могилянська академія». Серія Філософія".

Євген РАДЧЕНКО

Директор з розвитку  МГО "Інтерньюз-Україна", експерт з питань виборів

Закінчив аспірантуру НПУ ім. Драгоманова, спеціальність «Конституційне право». Був слухачем курсу Академії Середнього заходу (США) по спеціальності «Громадянська активність». Працював як керівник програми підготовки членів виборчих комісій, довірених осіб, спостерігачів виборчого штабу кандидата А. Яценюка. Є заступником Голови правління Комітету виборців України.Працював також Координатором виборчих програм Асоціації американських юристів (ABA/CEELI) та радником з питань виборів та управління Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Має досвід роботи на виборах та в політичних кампаніях в США, Білорусі, Великобританії, Росії, Казахстані, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії, Польщі та ін.

Ігор РАК

Сертифікований бізнес-, НЛП-тренер, спеціаліст з ериксонівського гіпнозу

Вища медична освіта та більше 40 провідних навчальних тренінгів та програм у галузі (прикладні психотехнології, бізнес-технології, стратегії розвитку особистості). Навчальні програми в Інституті клінічної психології та психотерапії,  Інституті групової та сімейної психотерапії, Центрі НЛП в освіті.

Всеволод РЕЧИЦЬКИЙ

Конституційний експерт Харківської правозахисної групи

Докторант Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого (м. Харків), стипендіат фондів IREX, FULBRIGHT, член правління Асоціації українських юристів. Протягом трьох років проходив стажування в профільних інституціях Сполучених Штатів, Канади та Великої Британії. Входить до складу експертної групи при Національній конституційній раді.

Максим САВАНЕВСЬКИЙ

Консультант з інтернет комунікацій, Автор проекту Watcher.com.ua

Освіту здобув у НаУКМА. З 1996 року працював 4 роки журналістом по тематиці фондового ринку та приватизації. Співорганізатор багатьох громадських ініціатив, в т.ч. запуск "помаранчевих стрічок" - одного з символів Помаранчевої революції 2004 року. В 2008 році запустив інтернет-видання про інтернет-бізнес http://watcher.com.ua/. Веде приватний блог - http://kotyhoroshko.livejournal.com/. Організатор першого в Україні щорічного конкурсу блогів "Best Ukrainian Blog Awards". Блогер 2007 року в номінації "Гумор" за блог політичної сатири http://dapashlivy.livejournal.com/.

Ігор СЕМИВОЛОС

Виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень, науковий співробітник Інституту сходознавства ім. А.Кримського НАН України

Закінчив Інститут країн Азії та Африки (Московський державний Університет ім. Ломоносова) у 1991 році, сходознавець, перекладач з мови іврит. Сфери наукових інтересів: арабо-ізраїльський конфлікт/мирний процес, конфліктологія, культурна антропологія.

Володимир СЕРГІЙЧУК

Український історик, політик, письменник, професор, директор Центру українознавства Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка (2000-2007 рр.), академік Академії наук Вищої школи України

Освіту здобув в Київському університеті імені Т.Шевченка, факультет журналістики, а також в Українській сільськогосподарській академії (заочне навчання). Досліджує проблеми історії України, зокрема українського козацтва, розселення українців у світі, національних меншин в Україні, діяльності ОУН-УПА, внеску українців у розвиток світової науки і культури. Автор численних публікацій у періодиці.
Лауреат премії СЖУ, фонду імені Івана Мазепи. Отримав орден "За заслуги" III ступеня,  нагороджений Хрестом Івана Мазепи.

Олексій СИДОРЕНКО

Керівник проекту"Теплиці соціальнихтехнологій" (Росія)

Географ, кандидат географічних наук. Веб-дизайнер і дослідник російської блогосфери. Один з творців проекту «Карта Допомоги постраждалим при пожежах», а також ряду інших крауд-сорсінгових додатків (Rynda.org - віртуальний атлас допомоги, Holoda.info, Карта радіації). У недавньому минулому - редакторпроекту «Ехо Рунета».

Олег СИНЮТКА

Заступник міського голови м. Львів

Закінчив історичний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту та Прикарпатський університет за фахом «вчитель історії». Також має другу вищу освіту за фахом «Економіка та управління». 
У 2002-2006 роках працював заступником міського голови м. Івано-Франківськ, з 2006 року став депутатом Івано-Франківської обласної ради, членом комісії з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій.
Також працював директором департаменту економічної політики Львівської міської ради, а в липні 2007 року став заступником міського голови м. Львів.

Девід СТУЛІК

Прес-секретар Делегації Європейського Союзу в Україні

Отримав освіту в Центральноєвропейському університеті (Будапешт) та Варшавській школі економіки. Працював в офісі заступника Прем’єр-міністра Чеської республіки. До роботи надержавній службі також працював головою департаменту по Білорусії, Молдові та Україні, координатором проектів із питаньдемократії у Східній Європі в ГО «People in Need». Був такожменеджером проектів у Фундації з розвитку громадянськогосуспільства (NROS). Викладав у Карловому університеті. У Європейському комітеті з економічних та соціальних питань представляв чеський неурядовий сектор та був доповідачем по Білорусії. Працював науковим співробітником, керівником проектуі виконавчим помічником старшого віце-президента Інституту Схід-Захід, Прага.
Данило СУДИН

Асистент кафедри історії та теорії соціології Львівського національного університету ім. І.Я. Франка, кандидат соціологічних наук

Закінчив Львівський національний університет ім. І. Франка. Історичний факультет. Спеціальність “Соціологія”, аспірантура. Протягом 2010–2012 рр. викладав такі предмети, як статистичний аналіз баз даних, організація та методи вибіркового дослідження,етносоціологія, соціологія освіти, соціологія міфу, загальна соціологічна теорія. Брав участь у багатьох дослідницьких проектах, має численні публікації.
Анатолій ТКАЧУК

Директор Інституту громадянського суспільства

Закінчив радіотехнічний факультет Одеського політехнічного інституту, юридичний факультет Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. 2005-2008 роки — радник Президента України. 2005-2006 роки — Керівник Головної служби регіональної та кадрової політики Секретаріату Президента України. 2008-2010 роки - заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України. З лютого 1997 голова Інституту громадянського суспільства (Київ). Автор багатьох законопроектiв, що стали законами, а також цiлого ряду публiкацiй з питань місцевого самоврядування, виборчих систем, громадянського суспiльства та становлення i розвитку громадських органiзацiй в Українi.
Вадим ТРЮХАН

Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України

Закінчив Інститут сходознавства та міжнародних відносин «Харківський колегіум», отримав кваліфікацію «міжнародні відносини, референт-перекладач», також закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, отримав диплом магістра державного управління. 1997-2008 - перебував на дипломатичній службі України.Має 4 ранг державного службовця. Нагороджений Почесною грамотою Міністерства закордонних справ України.
Володимир ФАДЄЄВ

Завідувач сектором філософських проблем етносу і нації Інституту філософії ім Г. Сковороди НАН України
Володимир ФЕСЕНКО

Голова Правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента"

Закінчив Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, кандидат філософських наук. Проходив стажування в Інституті Гаррімана (Колумбійський університет) та університеті Квінз (Канада).Автор більш ніж 60 наукових та методичних публікацій. З 1990 по 2000 рік - доцент кафедри історії України та політології Української інженерно-педагогічної академії. З 1993 по 1999 рік - координатор програм напрямку "Громадянське суспільство" в Харківському регіональному відділенні Міжнародного фонду "Відродження". З 1999 по 2002 рік - доцент кафедри прикладної соціології факультету соціології Харківського національного університету ім. В. Каразіна.
Олександр ШАТКОВСЬКИЙ

Старший експерт з державних закупівель проекту ЄС "Гармонізація систем конкуренції та державних закупівель в Україні з стандартами ЄС"

За фахом – економіст (Національний економічний університет іменіВ.Гетьмана) та юрист (Українська академія зовнішньої торгівлі). Працює у сфері державних закупівель з 1998 року. Працював на керівнихпосадах у Міністерстві економіки, Держкомтелерадіо, Службі безпекиУкраїни, співпрацює з міжнародними організаціями (ЄС, USAID, СІГМА,ЄБРР). Проходив стажування в урядових структурах держав-членів ЄС, Японії, Індії, а також підвищення кваліфікації в Навчальному центрі Міжнародної організації праці та Світового банку у Туріні (Італія) у сферідержавних закупівель. Організатор і лектор численних семінарів, авторнизки публікацій, видань і методичних посібників з питань державнихзакупівель.
Дмитро ШУЛЬГА

Директор Європейської програми Міжнародного фонду"Відродження"

Закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національ-ного університету ім. Тараса Шевченка (спеціалізація “Європейська політика”). Навчався на юридичному факультеті Дрезденського технічного університету (магістр права з європейськоїінтеграції (LL.M.)). Пройшов стажування у секретаріаті Європейського парламенту у Брюсселі. У Європейській програмі Міжнародного фонду “Відродження” працює з 2005 року. Сфера інтересів: зовнішня політика України, європейська інтеграція,чорноморська регіональна співпраця, права національних меншин.
Денис ЧЕРНІКОВ

Старший експерт Лабораторії законодавчих ініціатив

Має 9-річний досвід державної служби у Міністерстві фінансів, Кабінеті Міністрів та Секретаріаті Президента України за напрямами промислової.політики, міжнародного економічного співробітництва та європейської інтеграції. Починаючи з 2011 року є керівником низки проектів Лабораторії законодавчих ініцатив та старшим експертом.