УКР   ENG
test

Лабораторія законодавчих ініціатив

Українська школа полiтичних студiй

Медiа бiблiотека

Мiжнародний фонд Вiдродження


Експерти

Викладачі, що брали участь у роботі Школи у 2009-2012 рр.

Віктор АГЄЄВ

Адвокат, керуючий партнер адвокатської компанії «Агєєв, Федур і партнери», Директор ПП «Агєєв Ріелті», Голова Української третейської спілки, випускник УШПС.

3 1993 року працює юрисконсультом в різних компаніях. Віце-президент, арбітр Лондонської Палати Міжнародного Арбітражу.  Є членом Одеської обласної колегії адвокатів, Союзу Адвокатів України, Міжнародного кримінального суду.  Сфера професійних інтересів охоплює, зокрема, міжнародне право, міжнародне приватне право, права людини, правове забезпечення зовнішньоекономічної діяльності, питання інтерпретації та застосування Європейської конвенції з прав людини тощо.

Андрій АЛЕКСАНДРОВ

Співробітник організації Index on Censorship (Індекс цензури) по Білорусі і регіону ОБСЄ, журналіст, медіа експерт.

Має досвід роботи в якості журналіста і редактора білоруських незалежних газет, радіо і телебачення. З 2006 року - онлайн-журналіст і редактор регіонального сайту ximik.info, створеного замість газети "Хімік" (Новополоцьк), закритою через тиск влади. У 2009-2012 рр. - заступник голови "Білоруської асоціації журналістів". У 2012 році захистив магістерську дисертацію в Вестмінстерському університеті (Лондон), тема досліджень - бізнес-моделі новинних ЗМІ.

Олексій АНАНОВ

Керівник відділу культурно-просвітницьких програм на Радіо ЕРА FM.

Закінчив Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На радіо працює уже більше восьми років. Отримав нагороду міжнародного рейтингового конкурсу засобів масової інформації «Золоте перо». Ведучий передач «Час культури» та «Конвеєр культури» на Радіо Ера FM, програму «Конвеєр культури» визнано найкращою пізнавальною радіопрограмою року.

Наталія АМЕЛЬЧЕНКО

Кандидат філософських наук, доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Закінчила філософський факультет Санкт-Петербурзького державного університету (1978 р.).
Автор багатьох наукових статей. Сфера наукових інтересів – сучасні  політичні теорії та ідеології. Викладає у Національному університеті “Києво-Могилянської Академія”. Розробила та читає курси «Сучасні західні політичні теорії» та “Міф у сучасному політичному дискурсі”.

Ірина БЕКЕШКІНА

Директор фонду ”Демократичні ініціативи”, Кандидат філософських наук.

Здобула спеціальність філософа в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка. Закінчила аспірантуру Інституту філософії АН УРСР. Працювала науковим редактором журналу ”Філософська думка”, науковим співробітником Інституту філософії АН УРСР та Інституту соціології Академії наук України. Авторка понад сотні наукових робіт.

Євген БИСТРИЦЬКИЙ

Виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" (з 1998р.), доктор філософських наук

Навчався в Київському університеті ім. Т. Шевченка, філософський факультет. Працював в Інституті філософії АН СРСР та України. Також викладав у Київському університеті ім. Т.Г.Шевченка та Національному університеті "Києво-Могилянська академія". Оркім цього, був редактором журналу "Політична думка", а також президентом Українського філософського фонду. Є автором понад 80 наукових праць.

Олександр БОГУЦЬКИЙ

Генеральний директор Міжнародної комерційної телерадіокомпанії “ICTV”

Закінчив аспірантуру геологічного факультету Львівського державного університета ім. І. Франка та факультет міжнародного бізнесу і права. Працював над телевізійними проектами на львівській телекомпанії «Міст», на київській телекомпанії «Золоті ворота», на Першому національному. В 1999 році працював ведучим щоденної інформаційно-аналітичної програми «Актуальна камера» на каналі СТБ.

Ігор БУРАКОВСЬКИЙ

Голова Правління та Директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій

Закінчив  Київський університет ім. Т. Шевченка (факультет міжнародних відносин і міжнародного права). Доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії Національного Університету «Києво-Могилянська Академія». Бураковський І. В. є автором (співавтором) понад 50 наукових праць міжнародної економіки та торговельної політики, проблем економічних реформ в перехідних економіках, інтеграційних процесів. Працював старшим економістом Інституту «Схід-Захід». Брав участь в міжнародних науково-дослідних проектах.
Максим БУТКЕВИЧ

Координатор проекту “Без кордонів”, громадська організація Центр “Соціальна Дія”, журналіст

Закінчив Університет Сассекса (Брайтон, Велика Британія), здобув сту-пінь магістра мистецтв з антропології (спеціалізація – «Антропологіярозвитку і соціальної трансформації») та Київський національний уні-верситет ім.Т. Шевченка, ступінь спеціаліста з філософії (спеціалізація- соціальна філософія та філософія історії). Працював кореспондентом/редактором відділу міжнародної інформації телеканалу СТБ, журналіс-том відділу міжнародних новин ТСН на телеканалі «1+1», продюсером/журналістом Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі, Української Секції (Лондон,Велика Британія), журналістом-фрілансером низки інформаційних веб-сайтів, радіостанції Resonance FM (Лондон, Велика Британія), спеці-альним кореспондентом міжнародного відділу “НІС” (телеканал “Інтер”).
Оерл ВІЛКІНСОН

Генеральний директор Міжнародної маркетингової асоціації новинних медіа (International Newsmedia Marketing Association), США

Закінчив Університет Техасу, а також Інститут політичної журналістикиу Вашингтоні. Працював прес-секретарем та відповідав за комунікаціїпід час виборчих кампаній кандидатів у конгресмени, репортером у міс-цевій газеті Smith County Weekly, редактором рубрик «Бізнес» та «Полі-тика» щоденної газети Tyler Morning Telegraph. Є автором багатьох кни-жок та оглядів з питань майбутнього медіа, маркетингу та стратегічногобачення для представників газетної індустрії, він є автором щорічногозвіту «Огляд газет» (Newsmedia Outlook), також є видавцем журналу«Ідеї», що присвячений темі маркетингу новинних медіа .Був нагороджений Silver Shovel Award, Golden Tie Award за свій внесоку розвиток Європейської індустрії друкованих видань.
Олександр ВІННІКОВ

Голова правління Мережі розвитку європейського права

З 1998 року працював радником і консультантом з юридичних питань у міжнародних організаціях і проектах USAID ( Каунтерпарт, БІЗПРО, Інститут стабільного розвитку). Автор шести книжок з питань законодавства, адміністративного судочинства та соціального партнерства.

Олександр ВЛАСЕНКО

Керівник  проектів напряму освіти Благодійного фонду «Розвиток України»

Закінчив Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.
З 1995 по 2007 працював на телеканалі СТБ на різних посадах (журналіст інформаційного відділу, голова спортивної редакції, ведучий ранкової розважальної програми, ведучи інформаційної програми "Вікна. Ранок", редактор тижневої аналітичної програми "Вікна у світ"). З 2004 по 2007 працював за сумісництвом у діловому журналі "Власть Денег" редактором міжнародної і регіональної інформації. З 2007 по 2010 - редактор розділу "Компанії та ринки" журналу "Власть Денег". З 2010 - керівник проектів у напрямку "Освіта" Благодійного фонду Ріната Ахметова "Розвиток України".

Володимир В’ЯТРОВИЧ

Голова вченої Ради Центру досліджень визвольного руху, кандидат історичних наук

Закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка. Має ступінь кандидата історичних наук,  є науковим співробітником Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича Національної академії наук України.В 2008–2010 роках на посаді директора Архіву Служби безпеки України провів масове розсекречення архівів КГБ та організував відкритий доступ до них; в 2010-2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Веде авторську колонку "Історія з грифом "Секретно" на tsn.ua.    
Автор книг «Сотенний «Бурлака» (2000), «Рейди УПА теренами Чехословаччини» (2001), «Армія безсмертних. Повстанські світлини» (2002), «Ставлення ОУН до євреїв. Формування позиції на тлі катастрофи» (2006), кількох десятків статей.

Олег ГАБРІЕЛЯН

Ректор Кримського університету культури, мистецтв і туризму, Голова Кримської вірменської громади, керівник фонду «Луйс», доктор філософських наук.

Політолог, депутат Сімферопольської міської ради, Голова постійної комісії з питань культури, туризму і гармонізації міжнаціональних відносин , заслужений діяч культури України, є співголовою Асоціації політологів Криму, доктором філософських наук, автором численних статей, альманахів та монографій, серед яких "Політичні процеси в Криму. Останнє десятиріччя XX століття", "Кримські репатріанти: повернення, облаштування і адаптація "та інші.

Юрій ГАНУЩАК

Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. 

Закінчив Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка (за спеціальністю «інженер-оптик-дослідник»), Інститут державного управління та самоуправління (за спеціальністю «економіка») та Міжнародний інститут публічного управління (Париж). Працював консультантом програм американської допомоги Україні AMP (USAID). 2004-2006 роки - менеджер з питань закупівель проекту «Контроль за СНІДОМ та туберкульозом». З 2006 року - експерт з питань бюджету в Асоціації малих міст України. Працював на посаді директора департаменту місцевого самоуправління та адміністративно-територіального устрою Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. У 2011 році став депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко».
Олександр ГАНУЩИН

Депутат Львівської обласної ради, ексзаступник голови Львівської обласної державної адміністрації.

Освіту здобув в Львівському державному університеті ім. І. Франка (1999р.); ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, магістр державного управління.Екс-керівник апарату з питань кадрової політики та державної служби.
Ольга ГЕРАСИМ'ЮК

Генеральний продюсер ISTIL studios, журналіст

Освіту здобула в Київському державному університеті ім. Т.Г.  Шевченка (факультет журналістики). Працювала у багатьох друкованих виданнях. У 1994-1995 роках - редактор відділу, інформаційне агентство УНІАН. Стажувалася як журналіст у США, Голландії, була позаштатним кореспондентом ВВС. З 1997 р. — автор-ведуча телеканалу 1+1, де здійснила проекти «Проти ночі» (1997 - квітень 1998), автор документальних спецпроектів «Особливий погляд», «Версії Ольги Герасим’юк», ток-шоу «Без табу» (з травня 1998), «Хочу і буду», «Іду на ви».З липня 2005 до квітня 2006 р. — генеральний продюсер ТРК «Студія «1+1».Член Національної спілки журналістів України

Сергій ГАЙДАЙ

Директор зі стратегічного планування соціально-інжинірингового агентства «Гайдай.Ком».

Відомий в Україні політтехнолог, який працював з «першими» особами політики. 
В 2002 році займався організацією штабу «Нашої України», а в 2004 – активно працював у штабі В.Ющенка.
Керував виборчими кампаніями Ірини Хакамади в Санкт-Петербурзі (2003), виборами П.Порошенка, М.Катеринчука та інших кандидатів від «Нашої України» (2002), а також – А.Кінаха в 2004.

Кай ГЕЛФРІЦ

Керуючий директор Академії асоціації німецьких видавців журналів.

Освіту здобув в університетах Гейдельберга і Берліна за спеціальністю юриста. Додатково отримав ступінь магістра по стратегічному управлінню бізнесом в сфері медіа менеджменту у Штайнбайс-Університеті Берліну (Німеччина), а також прослухав програми у «Школі бізнесу» Леонарда Н. Штерна Нью-Йоркського  університету (США) та Школі управління «Bocconi» в Мілані (Італія). Має 8-річний досвід роботи в Академії, займався експертним аналізом міжнародного ринку  для  журналів, крім того, працював у сферах галузевого ринку та реклами. З 2007 року працює в Академії асоціації німецьких видавців журналів, яка займається забезпеченням освітих заходів, тренінгів тощо. Очолює відділ міжнародних ринків.

Герхард ГНАУК

Кореспондент газети Die Welt.

Вивчав історію, славістику й політологію в Майнці й Західному Берліні. З 1988 року працює в журналістиці, в 1995-1998 роках в F.A.Z. (Frankfurter Allgemeine Zeitung) - у відділі політики. З 1999-го - кореспондент газети Die Welt у Варшаві, висвітлює події в Польщі та Україні.

Дмитро ГНАП

Керівник Агентства журналістських розслідувань «Слідство.Інфо»

Закінчив філософський факультет Київського національного університету ім. Т.Шевченка.Працював кореспондентом, редактором, ведучим новин на каналах СТБ, Перший Національний, UBC.Автор журналістських розслідувань для програми «Знак оклику» (телеканал ТВі) та інтернет-видання «Українська правда».

Вільям ГОРСЛІ

Представник вільних медіа Асоціації європейських журналістів, Голова Британської секції Асоціації європейських журналістів, Керівник британського Центру вільних медіа (CFOM).

Лондонський журналіст, який досліджує питання міжнародних відносин і медіа. В минулому (1983-2007) – кореспондент телевізійних та радіо новин інформаційної служби BBC, ведучий програми «Europe Direct» на світовому телебаченні БіБіСі. Зараз працює в сфері забезпечення свободи слова і безпеки журналістів з Радою Європи,  Національною комісією  ЮНЕСКО в Британії та з британською організацією «Index on Censorship», яка займається питаннями свободи слова.

Ігор ГУЛИК

Директор «Львівської газети».

Професійний журналіст, публіцист, менеджер, політичний експерт. У минулому - головний редактор кількох видань, серед яких «Львівська пошта», тижневик для української діаспори у США та Канаді «Міст». Лауреат обласної журналістської премії ім. Володимира Здоровеги.

Ірада ГУСЕЙНОВА

Аналітик по країнах СНД, редактор Центру екстремальної журналістики.

Закінчила Азербайджанський Педагогічний інститут російської мови і літератури ім. М. Ахундова (нині Слов'янський університет). Працювала кореспондентом Таджицького Телеграфного Агентства (ТаджікТА), газети "Кур'єр Таджикистану", Інформаційно-аналітичного агентства "Азія Плюс".  Також працювала кореспондентом газети "Дзеркало", журналу "Монітор тижня», «Бакинські відомості», «Бакинський бульвар» в Азербайджані. Член Спілки журналістів Азербайджану. У 2000 році була нагороджена національною премією журналістів ім. Зардабі.

Олександра ДВОРЕЦЬКА

Голова правління Кримського правозахисного центру «Дія», координатор Мережі правових приймалень.

Експерт з форум-театру Веукраїнської освітньої програми «Розуміємоправа людини». Основні напрямки діяльності - розиток неформальноїосвіти в Україні, організація громадських кампаній на захист прав лю-дини та соціальних інтересів, міжнародна солідарність. Учасник Між-народної спостережчої місії за дотриманням прав людини в РеспубліціБілорусь. Активістка Незалежної студенської профспілки «Пряма дія».Захоплюється соціальним та класичним кіно, сучасним мистецтвом тапольською репортажною журналістикою.
Наталія ДНІПРЕНКО

Директор недержавної організації «Нові медіа».

Закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (1985) за спеціальністю актор драми і кіно, у 1992 – цей же інститут за спеціальністю режисура телебачення, у 1998 році – Національну академію державного управління при Президентові України, отримала кваліфікацію магістр державного управління. У 2008 здобула ступінь кандидата наук з державного управління. Працювала заступником директора Департаменту комунікацій влади та громадськості Секретаріату Кабінету Міністрів України, завідуючою Відділом сприяння розвитку громадянського суспільства цього Департаменту. З 7 травня 2008 — начальник Управління у зв’язках з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Дмитро ДОБРОДОМОВ

Генеральний продюсер телеканалу ZIK (автор та ведучий програми журналістських розслідувань «Хто тут живе?»), випускник Школи професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА" 2009 року.

Закінчив Національний університет «Львівська політехніка» та Національний університет ім. Івана Франка (факультет журналістики). У 1998- 2008 р. працював у газеті «Експрес» (Львів). У вересні 2008 р. під керівництвом Д. Добродомова вийшов перший випуск газеті Агенції журналістських розслідувань «Інформатор». З 1 вересня 2010 року є Генеральним директором телеканалу «ZIK».

Отримав нагороду «Сенс року 1999» за серію актуальних репортажів (МО «Дзига») та нагороду «Відкриття року» від обласного осередку Спілки журналістів України у 2000 р.  Пройшов стажування за програмою «Irex ProMedia» для редакторів Інституту розвитку регіональної преси – «Журналістські розслідування».

Ольга ДУХНІЧ

Викладач кафедри політичних наук та загальної психології, заступник декану філософського факультету Таврійського національного університету, тренер та методист тренінгових програм НУО «Інтеграція та розвиток», випускниця Української школи політичних студій
Георгій ДУХОВИЧНИЙ

Архітектор, член Президентської ради НСАУ, член містобудівної ради Києва.

Закінчив Національну академію мистецтв України; член Спілки архітекторів СРСР; керівник колективного підприємства творчої архітектурної «Майстерні Г. Духовічного» Національної Спілки архітекторів України, віце-президент Київської організації Національного союзу архітекторів України; член правління Національної спілки архітекторів України; дійсний член «ICOMOS» (UNESCO), член київського Архітектурно-містобудівної ради, один із засновників громадського руху «Культура проти вандалізму - «Україна - зона культурного лиха» (2007р); Лауреат національних і міжнародних архітектурних конкурсів.Займався проектуванням об’єктів нового будівництва, комплексної реконструкції та реставрації, житлових і громадських будівель і комплексів, переважно в історичному центрі Києва.

Бьорн ЕРІКСЕН

Колишній директор телевізійного відділу Європейської мовної спілки.

Закінчив Копенгагенський університет, спеціальність історія
Працював продюсером програм освітнього, розважального характеру, а також політичних ток-шоу (DR TV). Заснував та був директором European Film College, Ebeltoft, міжнародної школи кіно та ТБ. З 1996 до 2001 рр.. - Виконавчий директор  DR TV. З 2010 року є  Міжнародниим експертом з питань телебачення. В даний час працює на Ictimai TV в Азербайджані, Белтелерадіокомпанії в Мінську в Білорусії, в кінокомпанії Working Title в Лондоні, Великобританія.

Володимир ЄРМОЛЕНКО

Директор європейських проектів МГО«Інтерньюз-Україна».

У 2002 році закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаКМА), у 2003 р. - Центральноєвропейський університет (Будапешт). У 2008 р. у Києві захистив кандидатську дисертацію з філософії, у 2011 р. - докторську дисертацію з політичних студій у Школі вищих досліджень з суспільних наук(EHESS, Париж). Викладає в НаКМА. Публіцист, перекладач. Сфера професійної роботи: філософія, політичні студії, міжнародні відносини, література.

Лариса ІВШИНА

Головний редактор газети «День».

Закінчила факультет журналістики Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Стажувалася в Інституті Брукінґса (Вашингтон, США). Працювала кореспондентом, завідувачем відділу газети «Прапор комунізму» («Київський вісник»), заступником головного редактора газети «Киевские ведомости», прес-секретарем Прем'єр-міністра України Євгена Марчука. а також головним редактором Міжнародного медіа-центру.Автор ідеї та редактор видань бібліотеки газети «День»

Андреа ЙЕСКА

Журналіст газет Frankfurter Allgemeine Zeitung та Sueddeutsche Zeitung, письменниця.

Наталія КАТЕРИНЧУК

Заступник генерального директора телеканала ТВі

Працювала керівником департаменту інформаційного та суспільно-політичного мовлення «1+1»,  шеф-редактором новин НТН, шеф-редактором каналу «Сіті».

Тарас КАЧКА

Екс-перший заступник директора Державного департаменту з питань адаптації законодавства Міністерства юстиції України.

Освіту отримав у Київському національному університеті ім.Т. Г. Шевченка та Польській національній Школі державногоуправління. Працював провідним спеціалістом у центрі Європейського та порівняльного права Міністерства юстиції Украї-ни. Потім продовжив свою кар’єру, працюючи у державномудепартаменті із наближення законодавства. У 2011-2012 рокахбув заступником департаменту із міжнародних економічних відносин Міністерства сільського господарства та продовольстваУкраїни.

Сергій КВІТ

Президент Національного унiверситету «Києво-Могилянська академія».

Закінчив Інститут журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, Доктор філософії (PhD, Український Вільний Університет, Німеччина),  Доктор філологічних наук (Україна), Пройшов навчання у Києво-Могилянській Бізнес Школі за модулями «Стратегія в умовах турбулентності», «Майстерність управління людськими ресурсами» та «Вирішення проблем в командах за методологією Адізеса». Нагороджений медаллю Святого Петра Могили, грамотою мера Києва за наукову та педагогічну діяльність, премією Фундації Українського Вільного Університету.

 

Вахтанг КІПІАНІ

Головний редактор проектів «Владометр» і «Історична правда».

Навчався на історичному факультеті Миколаївського державногопедагогічного інституту за спеціальністю «вчитель історії та правознавства». Працював редактором та журналістом у газетах та на телебаченні м. Миколаїв, а також редактором та ведучим на телеканалах «1+1», «Інтер», «ТВі», «К1», «Перший національний». З жовтня 2010 року – головний редактор «Історичної правди». Заслужений журналіст України, отримав нагороду НРУ (Народний Рух України) «За заслуги перед українським народом» II ступеня (2005 р.), премію імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» ( 2007 р.), нагороду імені Степана Бандери (2010 р.).

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ

Журналіст, генеральний директор телеканалу «ТВі»

Закінчив факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка та факультет міжнародних відносин Львівського національного університету ім. І.Франка. Працював заступником генерального директора інформаційного агенства «Уніан», директором міжнародної некомерційної організації «Інтерньюз-Україна», генеральним директором телеканалу «СТБ», президентом Національної телекомпанії України, членом Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, директором «Газети 24» та телеканалу «Тоніс».

Роман КОБЕЦЬ

Співробітник Інституту філософії НАН України, викладач кафедри філософії Національного університету "Києво-Могилянська академія", кандидат філософських наук.

Закінчив філософський факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, навчався в аспірантурі Інституту філософії Національної академії наук України та захистив кандидатську дисертацію. Працював позаштатним автором «УНІАН-Тиждень» та помічником Голови та керівником аналітичної служби Соціал-демократичної партії України (об’єднаної); помічником-консультантом народного депутата України. Є аналітичним директором ГО «Ідеальна країна» та членом Правління Міжнародного Альянсу з ВІЛ / СНІД в Україні, був тренером Школи вищого корпусу державної служби в Україні. З жовтня 2009 р. – березень 2010 р. - Радник Міністра освіти і науки України.

Денис КОВРИЖЕНКО

Директор правових програм Лабораторії законодавчих ініціатив.

Магістр права Національного університету «Києво-Могилянська академія». Автор і співавтор близько 60 публікацій з правових проблем у сфері парламентаризму, регулювання виборів, референдумів, функціонування партій, діяльності ЗМІ та ринку телекомунікаційних послуг, запобігання і протидії корупції тощо. Є розробником/співавтором законопроектів з питань виборів, телекомунікацій, регулювання лобістської діяльності, державного фінансування політичних партій, окремі з яких було прийнято парламентом та підписано Президентом (Закон „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку із запровадженням державного фінансування політичних партій”). Має досвід розробки та проведення тренінгів для представників органів влади і громадськості.
Павло КОЗИРЄВ

Голова Асоціації малих міст України, віце-президент Асоціації міст України

Закінчив Київський політехнічний інститут (інженер-теплоенергетик), Національну академію державного управління при резидентові України, Аспірантуру НАДУ при Президентові України, (кафедра «Управління містом»). Нагороджений орденом «За заслуги» 3-го ступеня. Віце-президент АМУ, голова секції малих міст АМУ.Пройшов стажування за програмами вивчення досвіду розвитку місцевого самоврядування в Словаччині, Австрії, США.

Микола КОЗЮБРА

Завідувач кафедри державно-правових наук Національного університету «Києво-могилянська академія», суддя Конституційного Суду України у відставці, доктор юридичних наук, професор.

Закінчив юридичний факультет Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка. Після його закінчення працював в органах МВС України на посадах оперуповноваженого дізнання, слідчого, старшого слідчого на Вінниччині та у м. Києві. Дійсний член Української Академії політичних наук, член-кореспондент Академії правових наук України. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.Автор низки наукових праць з питань теорії держави і права та конституційного права. Брав участь у розробці проектів Декларації про державний суверенітет України, Конституції України, інших законопроектів.

Ігор КОЛІУШКО

Голова Правління Центру політико-правових реформ.

Понад 20 років займається громадсько-політичною діяльністю. Був радником з політичних питань Віце-прем'єр-міністра України Віктора Пинзеника у Кабінеті Міністрів, експертом Фонду підтримки реформ. Є автором та співавтором близько 40 законопроектів, розглянутих Верховною Радою України, а також більше 30 наукових публікацій.

Дмитро КОТЛЯР

Експерт з питань боротьби з корупцією Організації економічного співробітництва та розвитку про фінансову допомогу влади.

Закінчив Національний університет "Києво-Могилянська академія"; магістр права. Працював у Міжнародному фонді "Відродження", Лабораторії законодавчих ініціатив у Києві, моніторинговому комітеті Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), секретаріаті правового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи. 2005 року був призначений заступником міністра юстиції.

Тетяна КОТЮЖИНСЬКА

Президент Асоціації медіа-юристів, секретар Національної спілки журналістів України.

Закінчила юридичний факультет Київського Національного університету імені Тараса Шевченка та пройшла професійне стажування: “Свобода преси: програма для адвокатів, суддів та юристів ЗМІ” (Нью-Йорк, Вашингтон, Варшава). Головний юрисконсультант, член правління, секретар Національної Спілки журналістів України. Медіа-експерт, юрист Програми правового захисту та освіти ЗМІ IREX U-Media 1997 – 2007 роки. Має великий досвід тренерської діяльності, провела більше 100 семінарів, тренінгів, конференцій для журналістів, юристів та суддів України з питань правового регулювання діяльності журналістів, міжнародних стандартів свободи слова, узагальнення української судової практики, питань застосування Європейської Конвенції при здійсненні правосуддя в Україні. Член Комісії з журналістської етики з 2002 року.

Тармо КРІММ

Незалежний телевізійний продюсер, колишній член Ради із питань суспільного мовлення Естонії.

Є одним із продюсерів конкурсу "Євробачення".

Василь КУЙБІДА

Депутат Львівськоїобласної ради, професор університету «Україна», екс-міністр регіонального розвитку та будівництва України

Магістр державного управління (випускник ІДУС при Кабінеті міністрів України 1994 року). Экс-міністр регіонального розвитку та будівництва України, заступник голови Народного Руху України; голова консультативної ради Асоціації міст України; член правління Фонду сприяння місцевому самоврядуванню при Президентові України; віце-президент Спілки лідерів місцевих і регіональних влад України. Кандидат фізико-математичних наук, кандидат юридичних наук, магістр державного управління, доктор наук з державного управління, професор, заслужений юрист України, почесний доктор Львівського Національного університету імені Івана Франка, почесний член Конгресу місцевих і регіональних влад Європи, доктор філософії Українського вільного університету (Мюнхен, ФРН), професор кафедри міжнародноекономічних відносин Аерокосмічної академії України. Професор соціально-економічної Вищої школи (Варшава), дійсний член Академії будівництва України та Муніципальної академії, віце-президент Спілки лідерів місцевих і регіональних влад України, голова Консультативної ради Асоціації міст України, Президент Всеукраїнської асоціації магістрів державного управління.

Андрій КУЛИКОВ

Експерт з засобів масової інформації, журналіст,  ведучий програми «Свобода слова» на ICTV.

Закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського державного університету імені Тараса Шевченка за спеціальностями «фахівець з міжнародних відносин; референт-перекладач англійської мови». Працював шеф-редактором «Нового каналу», автором-ведучим програм на телеканалі СТБ, продюсером Української служби ВВС. Професійно займається перекладацькою діяльністю – синхронний, послідовний, письмовий та літературні переклади (українська-російська-англійська).

Ігор КУРУС

Керівник Національного проекту «Відкритий світ, член Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК).

Працював першим заступником голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Наразі є головою наглядової ради мережі спа-готелів «Респект», що в Карпатах у селищі Східниця.

Володимир КУШНІРЕНКО

Докторант кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», Директор Центру комплексних досліджень.

Освіту  здобув в Національному університеті «Києво- Могилянська академія», факультет політології. Займається дослідженням ціностей та традицій ісламу, етнополітології, а також цивілізаційних та соціокультурних підходів в сучасному гуманітарному знанні.

Ніко ЛАНГЕ

Керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Вивчав політологію, теорію комунікації та інформатику. Працював у штабах НАТО у ФРН, Данії та Польщі. Брав участь в операціях в Боснії і Герцеговині, Косово. Крім того, працював політичним радником і референтом в Бундестазі.  Позаштатний викладач міжнародної політики в Університеті Грейфсвальда та факультету міжнародних відносин Державного Санкт-Петербурзького університету. Представляв фонд Роберта Боша у Санкт-Петербурзі і північно-західному регіоні Росії.

Максим ЛАЦИБА

Керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень.

Закінчив Київський Національний Економічний Університет ім. Вадима Гетьмана, факультет ФІСІТ (факультет інформаційних систем і технологій), спеціальність - економічна кібернетика.

Катерина ЛЕВЧЕНКО

Директор Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла-Страда Україна".

Освіту здобула в Харківському державному університеті, економічний факультет, спеціальність „економіст-соціолог, викладач політичної економії”. Доктор юридичних наук. Автор більше ніж 150 наукових праць в галузі прав людини, філософії права, гендерної політики, захисту прав дітей, проблем державного управління та правоохоронної діяльності.  Працювала як радник Міністра внутрішніх справ України з прав людини та гендерних питань. Має відомчі відзнаки МВС України „Закон і честь”, „За відзнаку у службі” І та ІІ ступенів, „Безпека народу”. Нагороджена почесними грамотами Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

Сергій ЛЕЩЕНКО

Журналіст Інтернет-видання «Українська правда».

З 2000 р. працює в інтернет-виданні «Українська правда». У2004 році отримав 2 місце в конкурсі «Найкраще журналістськерозслідування — 2004» (спільний проект Інституту масової ін-формації, Посольства Франції в Україні та Могилянської школижурналістики). У 2006 р. став лауреатом премії ім. ОлександраКривенка. Також став переможцем у номінації «Людина року вгалузі друкованих ЗМІ»: загальнонаціональна програма «Люди-на року — 2006». Наразі активно займається журналістськимирозслідуваннями.
Наталія ЛИГАЧОВА

Шеф-редактор видань проекту «Телекритика».

У 1984 році закінчила факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка.  Працювала у Держтелерадіо УРСР, Національній телекомпанії України, в газетах «Киевские ведомости», «Дзеркало тижня», «День», журналі «Натали». Володар відзнаки Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення «За розбудову телерадіоінформаційного простору України». Єдиний в Україні володар міжнародної нагороди «Лідерство у ЗМІ» (США).

Ярослав ЛІПШИЦ

Президент фундації «Сучасна Польща» (Nowoczesna Polska)

За підтримки фундації функціонує сайт Wolne Lektury. Також фундаціяреалізує проект «Цифрове майбутнє», метою якого є збір освітніх ма-теріалів з питань медіа та медіа грамотності. «Сучасна Польща» такожактивно підтримує Відкриті Освітні Ресурси.Крім того, Ярослав пише вірші, світ побачили вже три його збірки. По-стійно проживає у Варшаві, Польща.

Мирослав  МАРИНОВИЧ

Віце-ректор з питань місії та призначення Українського Католицького Університету (УКУ), Президент Інституту релігії та суспільства, що працює на базі УКУ.

Займається дослідженням питань релігійної свободи, соціальної доктрини та різноманітних релігійних процесів у сучасній Україні. Лауреат орденів: “За мужність” І ступеня. За внесок в українсько-польське порозуміння його було удостоєно Кавалерським хрестом Ордену заслуги Польської Республіки. У 2008 році Президент Ющенко нагородив Мирослава Мариновича Орденом Свободи, а в 2009-му році йому було присуджено премію Василя Стуса.

Олег МАРТИНЕНКО

Голова правління Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, доктор юридичних наук, секретар Консультативної ради при Уповноваженому ВР з прав людини.

Має 20-річний досвід роботи в ОВС України на посадах професорсько-викладацького складу, радника міністра МВС України з прав людинита гендерних питань, начальника Управління моніторингу дотриманняправ людини в діяльності органів внутрішніх справ. Учасник миротвор-чих місій ООН в Боснії-Герцеговині та Косово.Сертифікований тренер ПРООН з питань запобігання насильства всім’ї, автор Концепції громадського моніторингу дотримання прав лю-дини в діяльності правоохоронних органів. Захистив дисертацію „Зло-чини серед працівників ОВС України: їх детермінація та попередження”(Національна юридична академія ім. Я.Мудрого). Автор 127 науковихпублікацій, з них 45 монографій та посібників, 82 статей та тез.

Олександр МАРТИНЕНКО

Генеральний директор Інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна».

Закінчив економічний факультет Харківського державного університету (спеціальність – планування промисловості). Працював на посадах заступника голови Адміністрації Президента України, Пресс-секретаря Президента України (1998 рік), був консультантом в Адміністрації Президента, Секретарем ради з питань інформаційної політики при Президенті України, а також членом Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Олена МАСЛЮКІВСЬКА

Старший викладач НаУКМА, кандидат економічних наук, керівник напряму освіти танавчання «Програми розвитку публічно-приватного партнерства».

Випускниця НаУКМА за  фахом «Екологія», здобула також ступінь бакалавра міжнародних відносин (міжнародний бізнес) в Київському інституті міжнародних відносин Національного університету ім. Шевченка. Закінчила магістерську програму у Єйльському університету за фахом екологічного управління, а також магістерську програму з екологічної науки та політики у НаУКМА. 
З 2001 працює в НаУКМА. Досліджує тему еколого-трудової податкової реформи в Україні. Серед інших професійних зацікавлень, зокрема, екологічна політика, екологія для бізнесменів, партнерство приватного, державного і громадського секторів для вирішення проблем урбанізованих поселень.

Василь МАСЮК

Директор ТзОВ "Галмедіа".

Навчався в Українському державному лісотехнічному університеті за спеціальністю – технологія деревообробки, Паралельно заочно закінчив економічний факультет. В 2000 році виступив співзасновником ТОВ „Редакція газети „Деревообробник”,  мав відношення до видання більше ніж десяти друкованих засобів масової інформації у В2В та В2С сегментах та інтернет-порталів, які об’єднані сьогодні у медіа-групу „Промінфо”.

Андрій МЕЛЕШЕВИЧ

Декан факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор філософії в галузі політології Сіракузького Університету (США).

Закінчив аспірантуру, працював викладачем політичних наук Сіракузького університету (США) та на кафедрі кримінального права та кримінології Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Завідувач кафедри міжнародних студій Університету Алегені (США). Працював в органах прокуратури м. Києва. Автор понад 20 наукових праць з питань конституційного права, державного будівництва, становлення систем політичних партій, політичних наслідків виборчих законів.

Михайло МІНАКОВ

Президент Фонду якісної політики, доктор філософських наук, викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Основна сфера інтересів - філософія політики, політична епістемологія та історія модернізації Східної Європи. Експерт у сфері аналізу політик (адміністративне управління, культурна політика, соціально-гуманітарний напрям, макрополітичний аналіз, стратегічна комунікація в соціально-політичній сфері, розробка політичних програм). Є автором трьох книг, близько 60 статей з філософії, а також серії культурних і політичних досліджень. Був запрошеним дослідником і проводив лекції в Гарвардському Університеті (Бостон, США), Російському Державному гуманітарному університеті (Москва, Росія), Інституті Відкритого суспільства (Будапешт, Угорщина), а також Європейському гуманітарному університеті (Вільнюс, Литва). Крім того,  займався реалізацією проектів Фонду Дж. Сороса, Фонду Євразія та Програм ООН в Україні.

Віталій МОРОЗ

Публіцист, керівник програм нових медіа МГО "Інтерньюз-Україна".

За освітою – політолог, отримав ступіть бакалавра і магістра політології в Національному університеті «Києво-Могилянська Академія». Запустив низку проектів із застосування новітніх технологій  – «ElectUa», Twitter-трансляцію виборчого процесу 2010 року, Літню школу «MediaNext», цикл навчання «Umedia», для журналістів і громадських активістів. Реалізував виборчі проекти із контролю за діями уряду.  Був одним із засновників Громадянської ініціативи «Солідарність» на підтримку білоруського демократичного руху. Наразі працює дописувачем до «Української правди», «Газети по-київськи».

Юлія МОСТОВА

Головний редактор газети «Дзеркало тижня.Україна».

Закінчила факультет журналістики Київського університету ім. Т.Шевченка. Працювала завідувачем міжнародного відділу у газеті «Київський вісник», оглядачем в Україні, агентство АФП (AFP, Франція), а також як міжнародний оглядач в газеті «Киевские ведомости». Тричі нагороджена 1-ою премією «Людина року» в номінації «Кращий журналіст року» (1996, 1997, 1999). Двічі лауреат премії «Прометей престиж» (1998, 1999).

Анна НЕЛЬСОН

Доцент, викладач Колумбійського Університету, США

Експерт у світовому медіа середовищі, консультує багато провіднихмедіа-організацій, викладає курс «Нові медіа та розвиток комунікацій»у Колумбійському університеті, США. Анна також є автором серії зві-тів Центру міжнародної підтримки медіа (Centre for International MediaAssistance, Вашингтон, США), а також звіту Світової асоціації газет тавидавців (WAN-IFRA) 2011 р. під назвою «Конкурентоздатні медіа наринках, що виникають та розвиваються». Вона також проводила до-слідження з питань медіа ринку в Кенії, Тунісі, Колумбії та Угорщині.Також займалася вивченням розвитку медіа в Центральній та СхіднійЄвропі (Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, Румунія та Німеччина)Крім медіа досліджень, Анна також є письменником та сценаристом. Їїп’єса «Хлопці», що зображує її життєвий досвід після подій 11 вересня2001 року, багато разів біла зіграна у театрах по усьому світові (є упольському перекладі). По її сценарію було знято художній фільм, уякому знялася Сігурні Уівер.Батько Анни народився біля м. Миколаїв, в Україні.
Володимир НОВАЦЬКИЙ

Міський голова м. Южний
Олександр ОЛЬШАНСЬКИЙ

Президент холдингу Internet Invest Group

З 2003 року і до цього часу – керівник інвестиційного холдингу InternetInvest Group, до якого входять: Реєстратор доменних імен Imena.UA(imena.ua, з 2003 р.), хостінг-провайдер MiroHost (mirohost.net, з 2003р.), одна з найбільших банерообмінних мереж України УБС (banner.kiev.ua, з 2006 р.), проект національної поштової системи Mail.UA (mail.ua, з2007 р.), провайдер GigaHost.ua (gigahost.ua, 2009). З 2009 р. - співор-ганізатор й ідеолог найбільшої IT-конференції України — iForum. З 2010р. — президент СП «Ашманов и парнеры-Украина» - одного з найбіль-ших цифрових рекламних агентств. З 2011 р — один із творців Zakaz.ua — онлайновий сервіс для купівлі продуктів харчування.
Олег ОНИСЬКО

Керівник агенції Ukrainian Media Service, головний редактор тижневика «ZIK»

Закінчив Львівський університет за фахом «міжнародна журналістика». Журналістикою займається з 1992 року. У 2000-2002 рр.  працював головним редактором щоденної газети «Поступ» (Львів). У 2002-2004 рр. був ініціатором створення і першим головним редактором «Львівської газети». У 2004 р. створив і очолив перше в Україні агентство інфографіки Ukrainian Media Service. Також працює головним редактором тижневика «ZIK».
Андрій ПАВЛИШИН

Перекладач, історик, журналіст, громадський діяч, член правління незалежного культурологічного часопису «Ї».

Закінчив історичний факультет Львівського державного університету ім. Ів. Франка (1986); спеціалізація: нова і новітня історія; фах за дипломом: історик, учитель історії та суспільствознавства.1999-2002 роки - редактор незалежного культурологічного журналу "Ї" (Львів), активний учасник проектів ГО під такою ж назвою.2005-2006 роки – головний редактор "Львівської Газети"2003-2009 роки - ведучий щотижневої аналітичної програми на Львівському телебаченні (від 2004 на ТБ "Львів") "Політична шахівниця".2004 року відзначений почесним званням "Галицький лицар" за журналістську діяльність у 2003 році;2005-2006 роки - координатор з українського боку в організації та проведенні щомісячних журналістських тренінгів для журналістів з України в Польщі "Міжнародна медіа-програма Партнерство задля Демократії" за участі Радіо Жешув і Консульства США у Кракові.

Володимир ПАНІОТТО

Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, доктор філософських наук.

Закінчив механічно-математичний факультет Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, здобув ступінь доктора філософських наук в Інституті філософії Академії наук, є професором Національного університету «Києво-Могилянська академія». З 1996 р. - член Європейського товариства вивчання громадської думки і маркетингових досліджень(ESOMAR), член Всесвітньої асоціації досліджень громадської думки (WAPOR).  Обіймає посаду президента компанії Inmind. 
Є автором багатьох наукових публікацій. Займається вивченням методології соціологічних процесів,  математичного моделювання соціальних процесів, бідності, динаміки міжетнічних стосунків в Україні, престижу професій та аналізом соціометричнх даних.

Олег ПЕТРЕНКО

Директор зі стратегічного розвитку клініки «ОБЕРІГ», магістр менеджменту організацій охорони здоров’я.

З 2005 по 2007рік працював виконавчим директором Школи охорониздоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія»,був позаштатним радником Міністра охорони здоров’я зі стратегічногорозвитку. Розробник процедури відкритого конкурсу на заміщення по-сад Головних позаштатних спеціалістів МОЗ України; член робочих групМіністерства охорони здоров’я, Міністерства праці і соціальної політики.

Ніколай ПЕТРОВ

Провідний науковий співробітник Інституту географії РАН, член наукової ради Московського Центру Карнегі, політ технолог, професор (Коледж Макалестер, Міннесота, США).

З 1989 року є керівником Центру політико-географічніх досліджень. Працював експертом Конституційної комісії при Госдумі Росії (1990- 91рр.), керівником сектора аналізу і прогнозування Госдуми Росії (1991-92 рр.).
1994 - Експерт Міжнародного фонду виборчих систем, IFES.
1994 -1995  - провідний аналітик Аналітичного центру адміністрації президента Росії (напрям «Регіоналістика»).

Олексій ПОГОРЕЛОВ

Генеральний директор Української Асоціації Видавців (УАВПП).

Видавець з понад 10-річним успішним досвідом, головний редактор з понад 13-річним досвідом розвитку та виведення в лідери сегменту спеціалізованих видань. Автор більше, ніж 120 публікацій у ЗМІ, автор 2 книг з менеджменту видавничих компаній та управління редакційними колективами, дійсний головний редактор веб-сайту видавців (http://www.uapp.org/) та веб-сайту редакторів (http://www.redactor.in.ua/).
Постійний експерт низки профільних видань по сегменту ЗМІ.

Валентина ПОЛТАВЕЦЬ

Виконавчий директор Асоціації малих міст України, кандидат наук з державного управління.

Закінчила Полтавський державний педагогічний інститут, історичний факультет, Інститут державного управління та самоврядування при Кабінеті Міністрів України. Працювала психологом адміністрації Комсомольської міської ради, радником міського голови з питань муніципального менеджменту, керуючою справами міськвиконкому, заступником міського голови з управління якістю в м.Комсомольськ та в 2007-2011 рр. заступником міського голови з виконавчої діяльності, м.Українка. Займалася розробкою Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності м.Українка та системи управління якістю послуг виконавчого комітету міської ради на основі вимог МС ISO 9001:2008.

Мирослав ПОПОВИЧ

Директор Iнституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, академік Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України (2000), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2001).

Закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Автор понад 100 наукових праць, присвячених проблемам логіки, методології та філософії науки, філософії й історії культури. Також п. Мирослав є головним редактором наукового журналу "Філософська думка", членом редколегій часописів "Вища школа",  "Людина і Політика",  "Наукові записки Національного університету «Києво-Могилянська академія». Серія Філософія".

Володимир ПРИТУЛА

Голова  ГО «Комітет із моніторингу свободи преси у Криму».

У 1989 р. закінчив Одеський політехнічний інститут. Стажувався в США, Естонії, Сербії, Польщі, Чеській Республіці. Заслужений журналіст України (2007 р.), член Національної комісії з утвердження свободи слова і розвитку інформаційної сфери в Україні при Президентові України (з 2006 р.). Провідний експерт Кримського Незалежного центру політичних дослідників і журналістів, редактор бюлетеня «Кримськотатарське питання» (з 1998 р.), щорічника «Біла книга кримської журналістики» (з 2001 р.). Пріоритети професійної діяльності – проблеми забезпечення свободи слова і прав журналістів у регіоні; проблеми інтеграції і права етнічних меншин, зокрема, кримських татар; регіональна безпека і російська військова присутність у Криму.

Євген РАДЧЕНКО

Директор з розвитку  МГО "Інтерньюз-Україна", експерт з питань виборів.

Закінчив аспірантуру НПУ ім. Драгоманова, спеціальність «Конституційне право». Був слухачем курсу Академії Середнього заходу (США) по спеціальності «Громадянська активність». Працював як керівник програми підготовки членів виборчих комісій, довірених осіб, спостерігачів виборчого штабу кандидата А. Яценюка. Є заступником Голови правління Комітету виборців України.Працював також Координатором виборчих програм Асоціації американських юристів (ABA/CEELI) та радником з питань виборів та управління Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Має досвід роботи на виборах та в політичних кампаніях в США, Білорусі, Великобританії, Росії, Казахстані, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії, Польщі та ін.

Ігор РАК

Сертифікований бізнес-, НЛП-тренер, спеціаліст з ериксонівського гіпнозу.

Вища медична освіта та більше 40 провідних навчальних тренінгів та програм у галузі (прикладні психотехнології, бізнес-технології, стратегії розвитку особистості). Навчальні програми в Інституті клінічної психології та психотерапії,  Інституті групової та сімейної психотерапії, Центрі НЛП в освіті.

Всеволод РЕЧИЦЬКИЙ

Конституційний експерт Харківської правозахисної групи.

Докторант Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого (м. Харків), стипендіат фондів IREX, FULBRIGHT, член правління Асоціації українських юристів. Протягом трьох років проходив стажування в профільних інституціях Сполучених Штатів, Канади та Великої Британії. Входить до складу експертної групи при Національній конституційній раді.

Максим САВАНЕВСЬКИЙ

Консультант з інтернет комунікацій, Автор проекту Watcher.com.ua.

Освіту здобув у НаУКМА. З 1996 року працював 4 роки журналістом по тематиці фондового ринку та приватизації. Співорганізатор багатьох громадських ініціатив, в т.ч. запуск "помаранчевих стрічок" - одного з символів Помаранчевої революції 2004 року. В 2008 році запустив інтернет-видання про інтернет-бізнес http://watcher.com.ua/. Веде приватний блог - http://kotyhoroshko.livejournal.com/. Організатор першого в Україні щорічного конкурсу блогів "Best Ukrainian Blog Awards". Блогер 2007 року в номінації "Гумор" за блог політичної сатири http://dapashlivy.livejournal.com/.

Валентина САМАР

Голова Правління ГО «Інформаційний прес-центр».

Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. Працювала головним редактором української редакції ДТРК «Крим», програмним директором радіо «Ассоль» і шеф-редактором служби новин ТРК «Чорноморська», кореспондентом в АРК «ТСН» «Студії« 1 +1 », Нового каналу. З 1993 року працює для Української служби Бі-бі-сі. Автор і ведуча ряду популярних кримських телерадіопрограм, кореспондент в АР Крим тижневика «Дзеркало тижня». Керівник кримського проекту антикорупційних журналістських розслідувань. Проводить тренінги та семінари для журналістів у Криму та інших регіонах України.

Алі САФАРОВ

Юрист, медіа експерт.

Закінчив Національну академію МВС України. Створив і очолював аналітично-правовий відділ Української Асоціації Видавців Періодичної Преси. Має успішний досвід захисту ЗМІ у суді. Провів понад 30 семінарів для керівників та фахівців ЗМІ. Член Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі.

Ігор СЕМИВОЛОС

Виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень, науковий співробітник Інституту сходознавства ім. А.Кримського НАН України.

Закінчив Інститут країн Азії та Африки (Московський державний Університет ім. Ломоносова) у 1991 році, сходознавець, перекладач з мови іврит. Сфери наукових інтересів: арабо-ізраїльський конфлікт/мирний процес, конфліктологія, культурна антропологія.

Володимир СЕРГІЙЧУК

Український історик, політик, письменник, професор, директор Центру українознавства Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка (2000-2007 рр.), академік Академії наук Вищої школи України.

Освіту здобув в Київському університеті імені Т.Шевченка, факультет журналістики, а також в Українській сільськогосподарській академії (заочне навчання). Досліджує проблеми історії України, зокрема українського козацтва, розселення українців у світі, національних меншин в Україні, діяльності ОУН-УПА, внеску українців у розвиток світової науки і культури. Автор численних публікацій у періодиці.
Лауреат премії СЖУ, фонду імені Івана Мазепи. Отримав орден "За заслуги" III ступеня,  нагороджений Хрестом Івана Мазепи.

Олексій СИДОРЕНКО

Керівник проекту«Теплиці соціальнихтехнологій» (Росія).

Географ, кандидат географічних наук. Веб-дизайнер і дослідникросійської блогосфери. Один з творців проекту «Карта Допо-моги постраждалим при пожежах», а також ряду інших крауд-сорсінгових додатків (Rynda.org - віртуальний атлас допомоги,Holoda.info, Карта радіації). У недавньому минулому - редакторпроекту «Ехо Рунета».
Сергій СИДОРЕНКО

Журналіст, спец-кореспондент«Коммерсантъ-Украина»

З 2005 року працює в «Коммерсантъ-Украина».Основна спеціалізація: питання європейскої інтеграції, діяль-ність президентської вертикалі влади.

Олег СИНЮТКА

Заступник міського голови м. Львів.

Закінчив історичний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту та Прикарпатський університет за фахом «вчитель історії». Також має другу вищу освіту за фахом «Економіка та управління». 
У 2002-2006 роках працював заступником міського голови м. Івано-Франківськ, з 2006 року став депутатом Івано-Франківської обласної ради, членом комісії з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій.
Також працював директором департаменту економічної політики Львівської міської ради, а в липні 2007 року став заступником міського голови м. Львів.

Оксана СІЛАНТЬЄВА

Тренер з менеджменту та маркетингу медіа проектів, Вища школа журналістики при ДУ-ВШЕ.

Фахівець із внутрішніх, зовнішніх і масових комунікацій. Магістр мультимедіа журналістики (диплом Bournemouth University, Великобританія) Керівник медійних проектів Алтапресс (www.altapress.ru) (altapress.ru), Барнаул У активному портфелі - більше 40 авторських тренінгів, організаційних і рольових ігор, освітніх квестів в галузі менеджменту, журналістики, PR, корпоративної культури, режисури соціальних і комунікаційних процесів. Освіта: Bournemouth University (Bournemouth University), магістр мультимедіа журналістики, Великобританія, 2002. СПбГУ (Санкт-петербурзький державний університет) Санкт-Петербург, 1999 — 1999 Ф-т: Журналістики. IV Міжнародна Літня Школа журналістики «ЗМІ і вибори», факультет журналістики Санкт-петербурзького державного університету. АЛТГУ (Алтайський державний університет), Барнаул, 1993 — 1998 Ф-т: філологічний.

Єгор СОБОЛЄВ

Координатор Незалежного бюро журналістських розслідувань «Свідомо».

Навчався на гуманітарному факультеті Південносахалінського державного педагогічного інституту.Тривалий час займається журналістською діяльністю в газетах та на регіональному телебаченні.1997-1998 рр.. – економічний оглядач газети «Киевские ведомости».Січень 1998р. — грудень 2003р. — кореспондент, шеф-кореспондент, Інформаційне агентство «Українські новини».2003—2004рр. — незалежний журналіст.У 2005-2008 рр. працює на «5 каналі» - спеціальним кореспондентом та ведучим. 13 серпня 2008р. створив Бюро Журналістських Розслідувань «Свідомо» і став його координатором. Має також досвід роботи у медіа-профспілках.

Ірина СОЛОМКО

Оглядач журналу «Корреспондент».

Закінчила Інститут журналістики Національного університету ім. Т.Г. Шевченка (диплом магістра). Працювала редактором відділу новин та політичним оглядачем Всеукраїнської газети «Сегодня».
Наталя СОКОЛЕНКО

Спеціальна кореспондентка «Вікна-Новини», телеканал СТБ.

Закінчила Національний університет ім. Т. Г. Шевченка (журналістика).У 2009 році отримала нагороду «Репортер - 2009» (ТЕЛЕТРІУМФ). Є членом профспілки «MEDIAFRONT». Серед захоплень: зелений туризм, спорт, історія, література, політологія, мемуари.
Девід СТУЛІК

Прес-секретар Деле-гації ЄвропейськогоСоюзу в Україні

Отримав освіту в Центральноєвропейському університеті (Бу-дапешт) та Варшавській школі економіки. Працював в офісізаступника Прем’єр-міністра Чеської республіки. До роботи надержавній службі також працював головою департаменту по Бі-лорусії, Молдові та Україні, координатором проектів із питаньдемократії у Східній Європі в ГО «People in Need». Був такожменеджером проектів у Фундації з розвитку громадянськогосуспільства (NROS). Викладав у Карловому університеті. У Єв-ропейському комітеті з економічних та соціальних питань пред-ставляв чеський неурядовий сектор та був доповідачем по Біло-русії. Працював науковим співробітником, керівником проектуі виконавчим помічником старшого віце-президента ІнститутуСхід-Захід, Прага.
Данило СУДИН

Асистент кафедри історії та теорії соціології Львівського національного університету імені І.Франка, кандидат соціологічних наук

Закінчив Львівський національний університет ім. І. Франка. Історичний факультет. Спеціальність “Соціологія”, аспірантура. Протягом 2010–2012 рр. викладав такі предмети, як статистичний аналіз баз даних, організація та методи вибіркового дослідження,етносоціологія, соціологія освіти, соціологія міфу, загальна соціологічна теорія. Брав участь у багатьох дослідницьких проектах, має численні публікації.
Максим СУХЕНКО

Керівник проектів журналістських розслідувань «1+1», програма «ГРОШІ»

Закінчив Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка.З 1998 року працював репортером програми «Вести» з Миколою Канішевським, з 2000-го - репортером програми Вікна на СТБ. У 2003 році був оглядачем на Першому національному, у 2004-му - шеф-редактором і ведучим новин на КРТ. 2005 року став представником російського Першого каналу в Україні.З 2007 року працював спецкореспондентом інформаційної програми ТСН на телеканалі 1 +1. У 2010-му став головним редактором департаменту журналістських розслідувань каналу 1 +1.
Вікторія СЮМАР

Медіа-експерт, журналіст, виконавчий директор Інституту масової інформації.

Закінчила історичний факультет Київського Національного уні-верситету ім. Т.Г. Шевченка. Працювала у численних українськихта іноземних ЗМІ, таких як радіо «Континент», Громадське радіо,видання UАtoday, радіостанція «Голос Америки». У 2008 - 2010рр. - викладач Інституту журналістики Київського Національногоуніверситету ім. Т.Г. Шевченка. Була членом Громадської радипри Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова,Національної комісії із утвердження свободи слова і розвиткуінформаційної галузі при Президентові України. З 2005 року обі-ймає посаду виконавчого директора Інституту масової інформації.
Анатолій ТКАЧУК

Директор Інституту громадянського суспільства.

Закінчив радіотехнічний факультет Одеського політехнічного інституту, юридичний факультет Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. 2005-2008 роки — радник Президента України. 2005-2006 роки — Керівник Головної служби регіональної та кадрової політики Секретаріату Президента України. 2008-2010 роки - заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України. З лютого 1997 голова Інституту громадянського суспільства (Київ). Автор багатьох законопроектiв, що стали законами, а також цiлого ряду публiкацiй з питань місцевого самоврядування, виборчих систем, громадянського суспiльства та становлення i розвитку громадських органiзацiй в Українi.
Вадим ТРЮХАН

Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України.

Закінчив Інститут сходознавства та міжнародних відносин «Харківський колегіум», отримав кваліфікацію «міжнародні відносини, референт-перекладач», також закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, отримав диплом магістра державного управління. 1997-2008 - перебував на дипломатичній службі України.Має 4 ранг державного службовця. Нагороджений Почесною грамотою Міністерства закордонних справ України.
Володимир ФАДЄЄВ

Завідувач сектором філософських проблем етносу і нації Інституту філософії ім Г. Сковороди НАН України.
Володимир ФЕСЕНКО

Голова Правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» .

Закінчив Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, кандидат філософських наук. Проходив стажування
Олег ХОМЕНОК

Голова Правління Інституту розвитку регіональної преси, член Проектної ради Школи

Закінчив історичний факультет Сімферопольського державного університету та аспірантуру кафедри історії України. Є сертифікованим медіа-консультантом і тренером із журналістики, радником з питань друкованих ЗМІ Internews Network, регіональним координатором проекту підтримки журналістських розслідувань SCOOP (Данія). Автор підручників із журналістики й історії дореволюційної періодики.
Олексій ШАЛАЙСЬКИЙ

Редактор сайту «Нашігроші»

Раніше працював керівником інформаційного порталу ProUA (до серп-ня 2010 року), головним редактором порталу UT.net.ua (сайт «Україн-ського тижня») (жовтень 2010 рік - лютий 2011 рік), інтернет-виданняDT.ua – сайту тижневика «Дзеркало тижня. Україна». На початку 2011року він разом з колегами з різних видань запустив сайт «Наші гроші»
Олександр ШАТКОВСЬКИЙ

Старший експерт з державних закупівель проекту ЄС «Гармонізація систем конкуренції та державних закупівель в Україні з стандартами ЄС»

За фахом – економіст (Національний економічний університет іменіВ.Гетьмана) та юрист (Українська академія зовнішньої торгівлі). Пра-цює у сфері державних закупівель з 1998 року. Працював на керівнихпосадах у Міністерстві економіки, Держкомтелерадіо, Службі безпекиУкраїни, співпрацює з міжнародними організаціями (ЄС, USAID, СІГМА,ЄБРР). Проходив стажування в урядових структурах держав-членівЄС, Японії, Індії, а також підвищення кваліфікації в Навчальному центріМіжнародної організації праці та Світового банку у Туріні (Італія) у сферідержавних закупівель. Організатор і лектор численних семінарів, авторнизки публікацій, видань і методичних посібників з питань державнихзакупівель.
Дмитро ШУЛЬГА

Директор Європейської програми Міжнародного фонду«Відродження»

Закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національ-ного університету ім. Тараса Шевченка (спеціалізація “Європейська політика”). Навчався на юридичному факультеті Дрезденського технічного університету (магістр права з європейськоїінтеграції (LL.M.)). Пройшов стажування у секретаріаті Європейського парламенту у Брюсселі. У Європейській програмі Міжнародного фонду “Відродження” працює з 2005 року. Сфера інтересів: зовнішня політика України, європейська інтеграція, чорноморська регіональна співпраця, права національних меншин.
Денис ЧЕРНІКОВ

Старший експерт Лабораторії законодавчих ініціатив

Має 9-річний досвід державної служби у Міністерстві фінансів, Кабінеті Міністрів та Секретаріаті Президента України за напрямами промислової.політики, міжнародного економічного співробітництва та європейської інтеграції. Починаючи з 2011 року є керівником низки проектів Лабораторії законодавчих ініцатив та старшим експертом.
Ленур ЮНУСОВ

Радник з питань ЗМІ в АР Крим програми У-Медіа, Інтерньюз-Нетворк.

За освітою - журналіст. Працював в інформаційних агентствах, газетах і Інтернет-виданнях України. Очолював щотижневу газету «Полуостров», працював заступником головного редактора щотижневика «События», власним кореспондентом газет «Комерсант» і «Экономические известия», Інтернет-видань Obkom.net.ua і Proua.com в Криму. Вже більше 20 років працює у сфері журналістики.  З 2010 року працює радником з питань медіа у Криму програми «У-Медіа» міжнародної організації Інтерньюз-Україна. Проводить тренінги із журналістики і нових медіа. Спеціалізується на таких темах: написання новин, монетизація новинних Інтернет-сайтів, гіперлокальні медіа, основи просування інформаційних веб-сайтів у пошукових системах, корисні Інтернет - інструменти для  журналістів: робота з інформаційними потоками, картами, фото-, аудіо-, відео-, презентаціями.